Główna| Portal| Dyskusja| Współpraca| Galerie| Informacje| Rozrywka| Technika 16 Lipiec 2019 - 04:08
Nawigacja
Menu Główne
Portal
Dyskusja
Współpraca
Galerie
Informacje
Rozrywka
Dział Techniczny
Trafione w Galerii
Zima 2006c
Zima 2006c
Album Fotto
Kto jest Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 2,017
Najnowszy Użytkownik: justynapolk
justynapolk 1 tydzień
cornbreada2018 3 tygodni
Kokarda 4 tygodni
Brookeworms2013 4 tygodni
Blankets1985 4 tygodni
doodlebeans1993 5 tygodni
BabeCakess5214 5 tygodni
Beansa1969 5 tygodni
Manieczek10 tygodni
puma8914 tygodni

Posłuchaj..
Wybierz i kliknij "Graj"
Wspierają NasZobacz pełną listę..

Pomóżmy!
_blank

Wręczanie kwiatów
Pieka dnia 26 sierpień 2005 - 23:49:03
Z zasady kwiaty cięte wręczamy natomiast rośliną w doniczce mogą obdarowywać się np. osoby będące się w zażyłych stosunkach siostry czy koleżanki. Nie dajemy też w prezencie kwiatów polnych, nawet jeśli wyglądają bardzo efektownie. Możemy nimi jedynie obdarować członków najbliższej rodziny. Dawniej ofiarowywano kwiaty tuzinami. Obecnie zasada ta jest jeszcze przestrzegana w tylko niektórych krajach. U nas i w wielu innych państwach rozpowszechnił się zwyczaj wręczania nieparzystej liczby kwiatów. Stąd właśnie zamiast dwu, czterech czy sześciu kwiatów powinniśmy ofiarować trzy, pięć lub siedem. Zawsze można jednak wręczyć tylko jeden kwiat, na przykład okazałą różę. Nie ma jednak żadnego znaczenia, czy w wazonie lub koszu pełnym kwiatów ich liczba będzie parzysta czy nieparzysta.

Z wizytą

Niektórzy goście przychodząc na przyjęcie przynoszą kwiaty. Trzeba je rozwinąć w przedpokoju, a następnie podać bez opakowania - główkami do góry. Jeśli kwiaty przynosi małżeństwo, wręcza je mężczyzna. Witając się, trzyma je w lewej ręce, a następnie przekłada do prawej i podaje gospodyni. Przyjmując kwiaty, gospodyni dziękuje, okazuje zadowolenie i po wstawieniu do flakonu umieszcza w dobrze widocznym miejscu, aby w ten sposób podkreślić życzliwy stosunek do osoby, która je podarowała. Gospodyni bierze pod uwagę, że część zaproszonych osób przyjdzie z kwiatami, przygotowuje więc kilka flakonów z wodą, aby w czasie witania nowo przybyłych gości uniknąć dodatkowych zajęć.

Przez posłańca

Bukiet z okazji urodzin czy jubileuszu możemy wysłać też przez posłańca. Wysyłamy go rano, licząc się z tym, że zostanie doręczony w godzinach przedpołudniowych. Do kwiatów dołączamy list lub bilet wizytowy, wybór zależy od stanu stosunków łączących nas z obdarowywaną osobą. Wysyłając bukiet z okazji zaproszenia na obiad lub kolację, staramy się, aby adresat otrzymał go na kilka godzin przed początkiem przyjęcia. Kwiaty wysyłamy na ręce gospodyni, dołączając bilet wizytowy lub krótki list z prośbą o przyjęcie ich w oczekiwaniu na przyjemny wieczór. Gospodyni stara się o to, aby umieścić je na odpowiednio widocznym miejscu i podziękować za nie gościowi z chwilą jego przybycia. Gdy chcemy jeszcze raz podziękować gospodarzom za mile spędzony wieczór wysyłamy kwiaty nazajutrz lub najpóźniej na drugi dzień po przyjęciu. Na bilecie wizytowym piszemy "Jan Kowalski serdecznie dziękuję" lub "Janina i Jan Kowalski serdecznie dziękują za miłą atmosferę i bardzo przyjemny wieczór".

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kobieta na ogół nie daje kwiatów mężczyźnie. Wyjątek od tej zasady stanowią takie przypadki, w których pragniemy wyrazić szczególną wdzięczność za okazaną życzliwość i pomoc. Dotyczy to np. pacjentki i lekarza, studentki i profesora. Osobom przebywającym w szpitalach wysyła się bukiety kwiatów, ale nie kosze. Wysyłanie kwiatów nie wyklucza możliwości jednoczesnego przesłania prezentu. Kwiaty jednak mogą zastąpić prezent. Na dworcu kolejowym i na autobusowym, czy na lotnisku możemy wręczyć kwiaty w celofanie.
1 Komentarzy ˇ 3010 Czytań ˇ Drukuj
Komentarze
Gander dnia 21 listopad 2005 - 00:03:12
Aha to po to ci to było potrzebne @Pieka. smiley
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Strona Główna ˇ Download ˇ Artykuły ˇ Forum ˇ Szukaj
10398075 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion 2003-2007 and Matonor.de
Polecamy: | Katalog SEO Pieka |