Główna| Portal| Dyskusja| Współpraca| Galerie| Informacje| Rozrywka| Technika 21 Luty 2019 - 12:05
Nawigacja
Menu Główne
Portal
Dyskusja
Współpraca
Galerie
Informacje
Rozrywka
Dział Techniczny
Trafione w Galerii
Pajączek
Pajączek
Fauna
Kto jest Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Użytkowników: 1,968
Najnowszy Użytkownik: Dixies4598
krzysztof4 3 dni
Dixies4598 1 tydzień
AllieBears1977 1 tydzień
AllieBeara9965 1 tydzień
Bugsya8344 1 tydzień
Buffys1980 1 tydzień
angelcakesa2011 1 tydzień
Bubus1975 1 tydzień
Amosa5672 1 tydzień
BigDaddys5562 1 tydzień

Posłuchaj..
Wybierz i kliknij "Graj"
Wspierają NasZobacz pełną listę..

Pomóżmy!
_blank

[warsztat] ruch
themes dnia 28 wrzesień 2005 - 13:35:46
Na statycznych obrazkach dosyć ciężko oddać jest wrażenie ruchu - nawet jeśli coś w rzeczywistości się porusza, na zdjęciu tego nie zobaczymy. Można stworzyć animację lub film, który będzie pokazywał przemieszczający sie obiekt lub tło, ale nie zawsze ma to zastosowanie w konkretnym przypadku. Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu - na statycznym obrazie możemy wprawić obiekt w ruch poprzez odpowiednie rozmycie tła lub zniekształcenie poruszającego się elementu.

Za pierwszy przykład posłuży nam zdjęcie jadącego samochodu:Wyobraźmy sobie teraz, że tuż obok ulicy biegną tory kolejowe, a my siedzimy w pociągu poruszającym się z taką samą prędkością, z jaką jedzie samochód. Obserwując go będziemy wyraźnie widzieli pojazd, podczas gdy całe otoczenie zostanie rozmazane. Na zdjęciu jednak tło jest niemal tak widoczne, jak sam samochód. Wynika z tego, że aby wprawić go w ruch, musimy rozmyć tło.

W tym celu zaznaczamy je, korzystając np. z trybu maskowania (Q). Następnie stosujemy filtr [Blur/Motion Blur] [Rozmycie/Poruszenie] o promieniu w granicach 20-30 pikseli. Im większy zastosujemy promień, w tym większą prędkość wprawimy pojazd:No dobra, niby wszystko jest teraz ok. Ale czy na pewno? Diabeł tkwi w szczegółach - przyjrzyjcie się kołom samochodu. One nadal są nieruchome. Jeśli więc samochód nie ma się ślizgać po jezdni, musimy również wprawić je w ruch. Jako że koła z reguły się obracają, skorzystamy tym razem z filtra [Blur/Radial Blur] [Rozmycie/Rozmycie promieniste]. Promień możemy ustawić w okolicach 50 pikseli:

Ważne jest, by poszczególne koła zaznaczać osobno i używać filtra pojedynczo na każdym z nich. Wówczas powinniśmy uzyskać zamierzony efekt:0 Komentarzy ˇ 5249 Czytań ˇ Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Strona Główna ˇ Download ˇ Artykuły ˇ Forum ˇ Szukaj
9909218 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion 2003-2007 and Matonor.de
Polecamy: | Katalog SEO Pieka |